Askeri Personel

Komando Kasatura İpi Ne Anlama Gelir?

Komando Kasatura Ipi Ne Anlama gelir 1

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Komandolar görev sırasında üzerlerinde bir kılıf içinde bıçak yani kasatura taşımaktadırlar. Kasaturanın ucunda ise ip bulunmaktadır. Bu ip komandolar için hayati öneme sahiptir. Kasatura ipinin komandolar için faydaları ve kullanımı ise şu şekildedir;

  • Kasatura ucunda bulunan ip herhalde bir yaralanma durumunda turnike görevi görmektedir. Komandolar daha çok ıssız dağlarda, hastane ve sağlık ocağı gibi sağlık kuruluşlarının uzağında görev aldıkları için yaralanma durumunda acil ekiplerin gelmesi zaman alabilmektedir. Kasatura ucunda bulunan bu ip sayesinde ise kanama bir nebze olsun turnike yapılarak durdurulabilmektedir.
  • Kasatura ipinin bir diğer amacı ise bıçak kılıfını bacağa sabitlemektir. Bıçak kılıfı eğer bacağa sabitlenmez ise çok fazla sallanır ve komandonun hareketlerini kısıtlar. Bunu önlemek ve sabitlemek için kullanılmaktadır.
  • Bilmeyenler komando bıçağı ipi ne işe yarar sorusu ile karşı karşıya gelmektedir. Bu ipin hayati pek çok faydası ve kullanım alanı bulunur.
  • Kasaturanın ucunda bulunan ip aynı zamanda paraşüt ipi olarak da kullanılabilir. Acil bir durumda dağa tırmanmak veya yüksek bir alandan güvenle aşağı inebilmek için komandolar bu ipi kullanmaktadır. Oldukça sağlam ve uzun olan kasatura ipi komandoların iş başında pek çok defa ve pek çok alanda kullandıkları bir araçtır.

kasatura ipi nasil baglanirYukarı da yer alan maddeler sayesinde komando kasatura ipi ne anlama gelir kısaca ifade etmiş olduk. Komandolar için oldukça gerekli olan bu malzeme sıklıkla kullanılmaktadır.

Sağlam çelik malzemeden üretilen komando kasatura bıçakları bu özellikleri sayesinde hem zorlu yaşam şartlarına daha dayanıklı hem de daha kullanışlı olmaktadır. Günlük hayatta kullanılan bıçaklara göre biraz daha büyük ve ağır olmasının sebebi ise kullanılan çeliğin kaliteli olmasından dolayıdır.

Komandolar bu kasatura ipi bağlama konusunda oldukça ustadır. Komando bıçağı ipi nasıl bağlanır sorusu pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Oldukça dayanıklı olan kasatura ipi, bıçağın sol alt tarafına bağlanarak sarkıtılmaktadır. Kasatura ipi ani gelişen bir durum karşısında komandoların hemen ulaşıp açabileceği kolaylıkta bağlanır. Böylelikle acil bir durum geliştiğinde kasatura ipi çıkarılarak kolaylıkla kullanılabilir.[/vc_column_text][products_tabs woodmart_css_id=”606c072e9dff2″][products_tab taxonomies=”86″ columns=”3″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/products_tabs][/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir