21 sonuçtan 1-18 arası gösteriliyor

Silah Kılıfı

Silah kılıfı kolluk kuvvetlerinde görev alan ya da ruhsatlı silahı olan ve silah kullanma ihtiyacı duyan kimselerin kullandığı silah taşıma aracı olarak tanımlanmaktadır. Silahın güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayan aynı zamanda hızlı bir savunma sistemi için olmazsa olmaz olarak belirlenen silah kılıfını seçerken kişilerin dikkat etmesi gereken birtakım noktalar bulunmaktadır. Güvenli bir şekilde taşınmaya imkan sağlayıp aynı zamanda atik bir savunma için gerekli olan silah kılıflarının konforlu bir kullanım imkanı sunan çeşitlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Silah Kılıfı Nasıl Kullanılır?

Silah kılıfı oldukça ihtiyaç duyulan ve savunmanın güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan önemli bir ekipmandır. Silah kılıfı kullanacak olan kişilerin ilk olarak bu ekipmanı doğru bir şekilde kullanması büyük önem arz etmektedir. Bel, bacak, koltukaltı gibi çeşitli tipleri bulunmakla birlikte genel olarak incelendiğinde bel silah kılıfı tiplerinin daha çok tercih edildiği görülmektedir. Savunma gerektiren herhangi bir durumda pratiklik açısından daha basit gelen bel silah kılıfı bu yönüyle daha da çok talep edilmektedir. Silah kılıfını kullanacak olan kişilerin baskın olan elinin yönünde kullanması pratiklik ve savunma açısından önemli bir noktadır. Silahlarını öne doğru 20 derecelik bir açı ile taşıyan kişilerin rahatlık ve daha az kas hareketi bakımından avantajlı olunacağının da altı çizilmesi gerekmektedir.

Silah Taşıma Açısı Nasıl Olması Gerekir?

Silah kılıfı bacak ve bel bölgesinde daha çok tercih edilen askeri bir ekipmandır. Kişilerin savunma hızı ve kas hareketleri açısından silahlarını belirli bir açı ile taşımaları daha avantajlı bir ortam sunacaktır. Silahlarını 90 derecelik bir açı ile taşıyan kişilerin daha fazla kas hareketi yapacağı ve diğer eğimli taşıyanlara kıyasla savunmaya geçmek için daha fazla zaman harcayacağının bilinmesi gerekmektedir. Kişilerin bu nedenle öne doğru 20 derecelik açı yani genel olarak 70 derecelik bir açı ile silahlarını taşımaları daha avantajlı bir ortam sunacak ve vücut kaslarının daha az yorulmasını sağlayacaktır. Tüm bu durumlara dikkat ederek silahlarını taşıyan kişilerin savunma ortamına daha hazır olup vücut sağlığı açısından avantajlı bir duruma geçeceğini söylemek mümkün olacaktır.