Askeri Personel

Acemi Birliği Kaç Gün?

acemi birligi kac gun 2022

Acemi Birliği Kaç Gün 2022

Askerlik dönemiyle ilgili aklınıza gelebilecek pek çok soru olabilir. Her yıl değişmekte olan kurallar ve düzenlemeler beraberinde acemi birliği kaç gün 2022 şeklinde sorgulamak çok mantıklı bir sorgulamadır. Acemi birliği demek askerin gerçek askerliğe geçiş dönemi eğitim süreci olarak bilinir.  Bedelli askerlik konusu beraberinde öne çıkan bu konu şöyle açıklanmaktadır. Acemi birliği süresi 28 gün olarak bilinmektedir. 21 gün temel eğitim alındığı bilinir. Temel eğitim kapsamında bir askerde olması gereken ve bilinçlenmesi gereken tüm durumlar göz ardı edilmemektedir. Bedelli askerlik yapmayan kişiler için bu sürenin 6 ay yani 180 gün olduğu bilinmektedir.

Usta Birligi Ne Zaman Belli Olur

Usta Birligi Ne Zaman Belli Olur

Usta Birliği Ne Zaman Belli Olur 2022?

Askerlik sürecinin başlaması beraberinde acemi birliği ve usta birliği konuları askerlerin sıkça sorguladığı bir durumdur. Usta birliği ne zaman belli olur 2022 yılı beraberinde en çok tıklanan konuların başındadır. 4. Seçim ve sınıflandırma sonucu olarak belirtilen usta birliği bilgisi e-devlet sistemi üzerinden 28 Ocak’ta duyurulmuştur. Yükümlülüğü bulunan askeri personelin bu bilgiye istinaden hareket etmesi gereklidir. Çünkü sınıflandırma işlemi tekrardan yapılmayacak bir işlemdir. Sınıflandırma demek ise usta birliği yani acemi birliği sonrasındaki askerliğin nerede yapacağınızı gösteren sonuçtur. Her askerin aynı il veya ilçeye düşmeyeceği gibi bu sınıflandırmada ayrıştırma yapılmamaktadır. Otomatik olarak kişinin kütük bilgisine göre sonuçlandığı bilinmektedir.

acemi birligi usta birligi nedir suresi

acemi birligi usta birligi nedir suresi

Usta Birliği Nasıl Öğrenilir?

Usta birliği nasıl öğrenilir sorgulaması acemi birliğinden sonra askerlerin merak ettiği ikinci sorgulama konusudur. Her asker acemi birliği sonrası nereye düşeceğini merak eder. Uzman bir şekilde askerlik görevini hangi ilde yapacağını düşünmektedir. Kimine batı illeri düşerken kimi askerlere doğu görevi verilmektedir. Bu sonucu öğrenmek için www.turkiye.goc.tr/sevk-edilecek-egitim-merkezi linkine girilmesi gereklidir. Bu link tıklanması beraberinde askerlik yerinin öğrenilmesi mümkündür. E-devlet şifresi ve kimlik numarası ile giriş yapmanız yeterlidir. Muafiyet durumunuz yoksa askerliğinizi yapabilirsiniz. Geçmiş yıllarda tebligat şeklinde posta yoluyla gelen belgeler günümüzde online şekilde de öğrenilmektedir. Hatta takip edebilme açısından çok daha hızlı ve mantıklı olduğunu belirtmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir