Askeri Personel

Uzman Çavuş Sağlık Raporu Kaç Gün Sürer?

uzman cavus saglik raporu kac gun surer

Uzman Çavuş Sağlık Raporu Kaç Gün Sürer?

Uzman çavuş sağlık raporu kaç gün sürer bilgisi askeriyede görevli olarak çalışmak isteyen kişilerin bilmesi gereken bir konudur. Uzman çavuş olmak isteyen kişiler öncelikle başvuru yaparlar. Bu başvuru için sağlık durumlarının elverişli olması gerekir ve bunun doktor raporuyla kanıtlanmış olması gerekir.

Devlet hastanelerine giderek tahlil ve test yaptırabilir ve sağlık raporu alabilirsiniz. Hastanede raporda olması gereken kriterlere uygun testleri yaptırmanız yeterlidir. Eski yıllarda uzman çavuş olabilmek için alınması gereken sağlık raporları yalnızca askeri hastaneler vasıtasıyla alınabilirdi ancak günümüzde devlet hastaneleri de onaylandı ve işlemler daha kolay hale geldi.

Sağlık raporu almak için Milli Savunma Bakanlığı onaylı resmi yazıyla beraber hastaneye gitmeniz gerekir. Kağıtla gittikten sonra kayıt yaptırırsınız ve işlemleriniz başlamış olur. Kayıt edildikten sonra 10 gün içerisinde sağlık raporu işlemleri tamamlanmış olur.

4 ile 5 sayfa olarak hazırlanan rapor doktor tarafından imzalı olur ve testleri gerçekleştiren doktorun ismi yazar. Daha sonraki muayeneler için de yol gösterici olur.

uzman cavus saglik raporu kac gun

uzman cavus saglik raporu kac gun

Uzman çavuş ve diğer tüm askeri malzeme ürünleri için AskerMarketi.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Uzman Çavuş Nasıl Olunur?

Uzman çavuş olabilmek için lise mezunu olmak yeterlidir. Askerliğini çavuş olarak yapmış olan kişiler daha sonra uzman çavuş olmak üzere başvuru yapabilirler. Uzman çavuş başvurusu yapmak için hastanelerden sağlık raporu alınması gerekir.

Devlet hastanelerinden alınabilen sağlık raporları 10 gün içerisinde temin edilir ve başvuru işlemleri tamamlanır. Resmi yazıyla gittiğinizde sağlık raporu almak için ücret ödemenize gerek olmaz. Tahlil ve test için gittiğiniz devlet hastanesinin materyalleri yeterli olacaktır ve raporunuzu bu şekilde alabilirsiniz.

Uzman çavuş olmak için sağlık raporu alacaksanız hastaneye gitmeden evvel iki gün boyunca fazla su tüketmeniz faydalı olur. Kan testi yapıldığı için hastaneye gitmeden evvel 12 saat süresince yemek yememek gerekir. Hastaneye 1 tane vesikalık fotoğraf ile gitmeniz gerekir. Kan testi, röntgen ve diğer muayeneler sırasıyla yapılır.

Sağlık raporu için gideceğiniz zaman grip ya da nezle gibi solunum yolu hastalıklarına sahip olmamanız gerekir. Dilerseniz gitmeden önce C vitamini takviyesi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir