Askeri Ürünler

Komando Kasatura Bıçağı: Modeller, Kılıf ve Fiyatlar

komando kasatura bicak modelleri

[vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

Komando Kasatura Bıçağı: Modeller, Kılıf ve Fiyatlar

Komando kasatura, genellikle sap kısmının ceviz ağacından üretildiği çok keskin ve sağlam bir bıçak türü. Bu sağlamlığı bıçağı elinize alır almaz hissedebileceğiniz gibi yıllar geçtikçe daha rahat anlayabilirsiniz. Çünkü güzel bakıldığında senelerce keskinliği kaybolmuyor ya da paslanma ve benzeri sorunlar yaşanmıyor. Kasatura bıçaklarındaki en önemli hususlardan bir diğeri ise ağırlık. Zira ucuz yollu ve çok hafif olan modeller bir süre sonra deforme olup zarar görebiliyor. Bu yüzden 20 TL – 30 TL’lik komando kasatura modelleri yerine 70 TL – 80 TL civarındaki ürünlere yönelmek çok daha mantıklı.

Komando bıçağı özellikleri genel olarak hemen hemen aynı. Boyutlara özellikle dikkat etmek gerekiyor çünkü hücum yeleğindeki ceplere sığması şart. Gerektiği durumlarda kemerlere iple bağlantı da yapılabiliyor. Burada küçük bir hatırlatmayla askeri malzemeler satın alırken özellikle birbirleriyle uyumlu olmalarının da önem arz ettiğini söylememiz gerekiyor.

Kampçılar tarafından da epey fazla kullanılan komando bıçaklarının uçları aşırı sivri ve keskin olduğu için saplandığı olduğu bölgeyi çok hızlı tahrip ediyor. Bu nedenle yara alan bölgeye dikiş atmak epey zorlaşıyor. Dolayısıyla komando bıçağı kullanım sırasında ekstra bir dikkat istiyor. Aman diyelim…

Üretimde kullanılan yoğun miktardaki çelik, bu ürünlerin sağlamlığını ve kalitesini artırıyor. Doğal olarak fiyatlar da buna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Hatta komando bıçaklarındaki çelik oranının normal bir bıçağa oranla üç kat fazla olduğu biliniyor.

Komando Bıçağı Kılıfı

Komando bıçaklarının ucu ekstra sivri olduğundan taşıma sırasında da dikkatli olmak şart. Bu yüzden mutlaka özel bir komando bıçağı kılıfı satın almalısınız. Komando kasatura bıçağı kılıfları da bıçaklardaki gibi model ve renklere göre değişkenlik gösteriyor. Kemer kılıfı olan modeller el feneri ve benzer aksesuarlar için destek sağlıyor. Ayrıca kılıfta sert dikişli yapı bıçağın çizilmesini ve hasar görmesini engelliyor. İpli modeller kamuflajlara bağlamayı ve bununla birlikte taşımayı kolaylaştırıyor.

Komando bıçağı özellikleri ve komando bıçağı kılıfı gibi detayları anlattıktan sonra şimdi de gelin ürünlere yakından bakalım.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Ceviz Saplı Siyah Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Jandarma Kamuflaj Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Jandarma Kamuflaj Renk Kasatura Komando Bıçak Kılıfı

79,90

Kamuflaj Saplı Siyah Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Kırmızı Saplı Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Siyah Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Siyah Kasatura Komando Bıçak Kılıfı

79,90

Yeni TSK Kamuflaj Renk Kasatura Komando Bıçak Kılıfı

79,90
[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text woodmart_inline=”no” text_larger=”no”]

Kamuflaj Kasatura Komando Bıçağı

Kabzesinde çelik şaseli sertleştirilmiş plastik malzemenin kullanıldığı kamuflaj kasatura komando bıçağı, ipli kemer kılıfı sayesinde el feneri ya da benzer araç-gereçlerin taşınmasına imkan tanıyor. Tamamen yerli üretim olan çelik renkteki bu modelin kılıfla birlikte toplam ağırlığı 447 gram.

jandarma kamuflaj komando bicagi kasaturaKamuflaj Siyah Kasatura Komando Bıçağı

Siyah renkteki bıçak kısmı ve kamuflaj renkli sapıyla askeri kullanıma ek olarak av ve kamp kullanımı için de uygun. Tam olarak 300 gram ağırlığındaki bıçağın uzunluğu 18 cm, sap uzunluğu ise 12 cm. Böylece toplam uzunluk 30 cm. Sert kronaj kaplama ve paslanmaz çelik malzeme de diğer detaylar arasında.

kamuflaj siyah komando kasatura bicak 

Ceviz Saplı Komando Bıçağı

Tamamen paslanmaz çelikten %100 yerli üretim olarak imal edilen ceviz saplı model, farklı kılıf seçenekleriyle birlikte geliyor. Birçok kişinin özel olarak ceviz saplı modellere yöneldiğini belirtmekte yarar var. Ayrıca ipli kemer kılıfında el fenerini koymak ve rahatça taşıyabilmek için uygun bir yuva da bulunuyor.

ceviz sapli komando bicagi kasatura avci asker malzemes 

Ceviz Saplı Siyah Kasatura Komando Bıçağı

Askeri şartlar düşünüldüğünde bıçak ve sap kısmının uzunluğu ergonomik kullanım açısından çok önemli. Ceviz sağlı olan siyah kasatura modelinde bıçak uzunluğu bıçak uzunluğu 19 cm ve sap uzunluğu ise 12 cm. Ayrıca yine üç farklı renkte kılıf seçeneği de barındırıyor.

ceviz sapli siyah komando bicagi kasatura avciSiyah Kasatura Komando Bıçağı

Hem bıçak hem de sap kısmını tamamen siyah renkte isteyenler için özel bir model de mevcut. Siyah kasatura komando bıçağı, diğer modellerdeki gibi sert kromaj kaplamasıyla birlikte paslanmaz yapıda ve ayrıca çelik şaseli sertleştirilmiş bir kabzeye sahip.

siyah bicak kasatura komando bicagi 

Kırmızı Saplı Kasatura Komando Bıçağı

Son olarak sap bölümünün kırmızı bıçak kısmının da çelik olduğu bu komando kasatura bıçağı, askeri şartların yanı sıra av ve kampta kullanım için de uygun. Tüm modeller için bir ortak uyarı daha yaparak komando bıçaklarının ‘aşırı keskin’ olduğunu belirtmek gerekiyor.

kasatura ipi nasil baglanir[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]

Ceviz Saplı Siyah Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Jandarma Kamuflaj Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Jandarma Kamuflaj Renk Kasatura Komando Bıçak Kılıfı

79,90

Kamuflaj Saplı Siyah Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Kırmızı Saplı Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Siyah Kasatura Komando Bıçağı

589,90

Siyah Kasatura Komando Bıçak Kılıfı

79,90

Yeni TSK Kamuflaj Renk Kasatura Komando Bıçak Kılıfı

79,90
[/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir