Askeri Ürünler

Kompozit Başlık Fiyatları ve 5 Farklı Model

Kompozit Baslik Fiyatlari ve 5 Farkli Model

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]Kompozit başlık, tıpkı hücum yeleği gibi askerler için ‘olmazsa olmaz’ ekipmanların başında geliyor. Üstelik çelik başlıklara göre hafif olması nedeniyle büyük avantaj sağlıyor. Tabii üretimde kullanılan kevlar malzemenin bunda katkısı epey fazla. Böylece görünüm iyileştirildiği gibi ek bir koruma da sunuluyor. Kompozit başlık fiyatları ise modellere göre değişiklik gösteriyor. Ancak genel olarak 300 TL seviyesinden başladığı söylenebilir.

Kompozit Başlık Fiyatları ve 5 Farklı Model

Kevlar nedir?

Kevlar, aslında yarım asıl önce Stephanie Kwolek tarafından otomotiv sanayisi için geliştirilen bir malzeme. Karbon içerikli bir kompozit malzeme olmasından dolayı epey hafif. Bu hafiflik ve sağlamlık da askeri malzemelerde kullanılmasının önünü açıyor. Dolayısıyla savunma sanayinde birçok farklı üründe tercih ediliyor. Hatta öyle ki kevlar, kaskların yanı sıra uçak kanatlarında bile kullanılıyor.

Kompozit başlıklar düşük ve yüksek sıcaklık arasındaki geçişe epey dayanıklı. Yani hava koşullarına bağlı olarak hiçbir zarar görmüyor. Kafa yapısına göre ayarlanabilir olması ise ergonomik açıdan fayda sağlıyor. Çene kayışı ve cırt-cırtlı bant detaylarını da yine bu hususta değerlendirmek gerekiyor. Tabii askeri malzemelerden çok yüksek konfor beklemek de pek doğru değil.

Kompozit başlıklarda kafa lambası için özel bir yuva yer alıyor. Ama gerektiği durumlarda bu bölümlere kamera ve diğer ekipmanları da takabilmek mümkün.

Dijital Kamuflaj Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

Kompozit miğfer başlıkları birbirinden ayıran görünüm kriterlerinden biri renk. Özelleştirilebilir iç yapı, çene kısmında ayarlama sağlayan bir kayış zaten hemen her model için standart. Ayrıca başlığın iç kısmındaki malzeme ise terleme açısından büyük öneme sahip. Bu noktada ortopedik pedli iç dolgusuna sahip modellerin tercih edilmesi önemli. Kompozit başlık fiyatları modele bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

dijital kamuflaj kompozit koruyucu baslik migfer fiyatlari

Sazlık Desen Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

Kask çevresindeki cırt-cırtlı bölümler sayesinde peç ve arma yapıştırmaya uygun olan sazlık desen kompozit miğfer başlık; kafa lambası başta olmak üzere kamera ve diğer ekipmanların hızlıca takılabilmesi için özel bir ray sistemi barındırıyor. Böylece askerler gerektiği durumlarda bu yuvaya uygun teçhizatları takabiliyorlar. Sazlık desenli olması kamuflaj konusuna katkı sağlıyor.

saz desenli kompozit koruyucu baslik migfer modelleriBej Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

Tamamen yerli üretim olan bej koruyucu kompozit miğfer başlık, yine standart olarak özelleştirilebilir bir iç bölümle geliyor. Ayrıca ergonomik kullanım sebebiyle kafaya rahat oturabilmesi için pedli bir iç dolgu barındırıyor. Epey başarılı. Modele ilişkin detaylar aşağıdaki bağlantıda.

bej askeri kompozit koruyucu baslik migfer fiyatlari airsoft urunlerSiyah Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

Bir diğer model de siyah renkteki kompozit miğfer başlık. Diğer ürünlerden temel olarak ayrıştığı nokta renk. Dolayısıyla bunun haricinde malzeme, özelleştirilebilir iç yapı ve kask çevresindeki cırt-cırtlı bantlar tamamen aynı. Kompozit başlık fiyatları 319 TL ila 349 TL arasında model ve renk seçeneğine göre farklılık gösteriyor. Yine %100 yerli üretim olan bu ürün, kafa lambası ve kamera gibi ek aksesuarların takılabilmesi için sağ ve sol bölümlerde uygun yuvaları barındırıyor.

siyah kompozit baslik migfer koruyucu aitsoft paintball urunleriHaki Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

Askeri şartlara dayanıklı olarak üretilen; hava sıcaklığı değişiminden etkilenmeyen ve kamufle olmayı kolaylaştırması için haki renkte üretilen bu kompozit başlık, kafaya tam oturan yapısıyla çene altından özel bir kilitleme mekanizmasına sahip.

haki kompozit koruyucu baslik migfer fiyatlari airsoft paintball
[/vc_column_text]

Bej Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

799,90

Dijital Kamuflaj Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

799,90

Haki Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

799,90

Siyah Koruyucu Kompozit Miğfer Başlık

799,90
[/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir