Askeri Ürünler

Yeni Nesil 5 Hücum Yeleği Modeli

siyah jandarma polis hucum yelegi modelleri askeri urun malzeme

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Hücum yelekleri, askerler için olmazsa olmaz ekipmanların başında geliyor. Bunun sebebi şarjör, el bombası, matara, kasatura, harita çantası, kumanya ve portatif yatak gibi tüm teçhizatı üzerinde toplayabiliyor olması. Hemen her türlü görev ve operasyonda ihtiyaç olabilecek ekipmanları bir araya getirmesi ve çok fonksiyonlu kullanım sunması gerçekten büyük öneme sahip. Üstelik hücum yelekleri yalnızca görevlerde değil silahlı nöbet tutulan noktalarda da askerin en büyük yardımcısı oluyor. Önden bağlanması da yine fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı sağlayan detaylardan biri.

Az önce bahsettiğimiz gibi daha çok ekipmanları bir araya getirmesi nedeniyle kullanılsa da aslında gerektiği durumlarda koruyucu amaçlı olarak da tercih edilebiliyor. Zira uygun modellerde iç kısma levhalar yerleştirilerek hücum yeleklerini zırhlandırmak mümkün oluyor. Soğuk bölgelerde askerlerin vücut sıcaklığının düşmesini önlediği gibi yırtılmaz kumaş yapısı da askeri şartlar için optimum dayanıklılığı sunuyor.

Ekipmanların tamamının bir araya gelmesi elbette askerin yükünü de önemli oranda artırıyor. Toplam ağırlık malzemelere bağlı olarak 20 kilogram civarına çıkabiliyor. Hücum yelek modellerine bağlı olarak mermi kapasitesi de 100 ila 200 arasında değişiyor. Tabii buna bağlı olarak ağırlık da değişkenlik gösteriyor. İşte bu ağırlığın absorbe edilebilmesi için omuz kısmı yumuşak pedlerle destekleniyor. Kısa süreli kullanımda küçük bir faktör gibi görünse de aslında bu pedler hücum yeleklerinin üzerinizde uzun süre kalacağı durumlarda etkisini gösteriyor. Aynı zamanda omuzdaki malzeme atışlarda nişancının tüfek dipçiğini omzuna rahatça yerleştirip başarılı atış yapmasını destekliyor.

Ergonomi ve kullanım kolaylığı kısmına küçük bir parantez açarak cırt-cırtlı yapı sayesinde her bedene uyum sağladığını özellikle belirtmek gerekiyor. Çünkü askeri ekipmanlar normalde genellikle standart boylarda üretiliyor ve özellikle çok zayıf ya da fazla kilolu insanlarda kullanım sırasında problemler yaşanabiliyor. Son olarak hücum yeleklerinin terlemeyi önlemesi için uygun malzemelerle üretildiğini hatırlatmak gerekiyor. Gelin şimdi de tüm bu saydığımız özellikleri bir araya getiren hücum yelek modellerine ve detaylarına yakından bakalım.

Yeni Nesil 5 Hücum Yeleği Modeli

Siyah Polis Hücum Yeleği

Askeri hücum yelekleri genellikle fileli ya da filesiz olarak ikiye ayrılıyor. Bu model, siyah ve filesiz. Özellikle MPT-76, AK47 ve G3 silahları için uygun. Cordura yırtılmaz kumaştan üretilen polis hücum yeleği, bu sayede yırtılma ya da kopmalara karşı dayanıklı yapıda. Kolay giyip çıkarmak için ön ya da arka kısımdaki cırt-cırtlar kolayca çözülüp bağlanabiliyor. Omuz kısmındaki süngerlere ek olarak sırt ve göğüs bölümünün içinde de ergonomik kullanım için yumuşak süngerler yer alıyor.

siyah kisa balistik filesiz hucum yelegi inkJandarma Kamuflaj Hücum Yeleği

Bir diğer filesiz model de hücum yeleği jandarma şeklinde geçiyor. Üzerine 1 tabanca, 1 telsiz, 1 el bombası takılabiliyor. Ek olarak peç ve plaka takılabilen 1 göğüs cebi, 1 ön balistik cebi, 1 arka balistik cebi, 2 şarjör cebi ve 4 MPT-76 şarjör cebi yer alıyor. Ayrıca omuzdaki malzeme nedeniyle özellikle atışlar sırasında nişancının tüfek dipçiğini omzuna kolayca yerleştirip daha isabetli atış yapmasını sağlıyor.

jandarma kamuflaj kisa balistik filesiz hucum yelegi ak47 g3 mpt76 inkDijital Kamuflaj Desenli Hücum Yeleği

Dijital kamuflaj desenli hücum yeleğinde tabanca kılıfı, telsiz ve el bombası bölümünün yanı sıra diğer modellerde olduğu gibi peç ve plaka takılabilen bir göğüs cebi de mevcut. Yine zorlu şartlara dayanıklılığın maksimum seviyede olması için yırtılmalara karşı korumalı olan condura kumaştan üretildi.

multicam kamuflaj kisa balistik hucum yelegi filesiz inkYeni Tip Jandarma Asayiş Hücum Yeleği

Jandarma için özel olarak üretilen fileli ve lacivert asayiş hücum yeleğinde silah ve tüfek takılabilen uygun bölümler bulunuyor. Yine telsiz ve kelepçe için uygun ceplere sahip. Fermuarlı olması nedeniyle kullanım epey pratik ve hızlı şekilde giyip çıkartmak mümkün. Ek olarak balistik plaka takılabilen uygun alanlar da barındırıyor. Ek olarak ön ve arka kısımda reflektör yer alıyor.

jandarma asayis hucum yelegi yeni tip lacivertTSK Kamuflaj Fileli Hücum Yeleği

TSK personellerinin yanı sıra avcılar için de uygun olan bu model her bedene uygun. Özellikle yeleğin arka kısmından gerekli ayarlamalar yapılabiliyor. Ayrıca omuz kısmında tek nokta tüfek kayışının geçmesini sağlayan özel bir bölüm yer alıyor. Kamuflaj fileli TSK hücum yeleğinin en önemli avantajlarından biri ise sağ ya da sol taraflara ilave cep takmayı sağlayan özelleştirilebilir yapısı.

fileli piyade kamuflaj hucum yelegi ink

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][products_tabs][products_tab items_per_page=”8″ taxonomies=”94″ columns=”4″ sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no”][/products_tabs]

[/vc_column][/vc_row]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir